Odamız Gönen Kaymakamlığı’ nın 17 Şubat 1961 tarih ve 3-9/ 567 sayılı yazıları ile Harun ORAL‘ ın başkanlığında olmak üzere, Hakkı UYSAL, Sabri KARATAN, İhsan ÖZ ve Halit OKÇUOĞLU‘ dan oluşan 5 kişilik müteşebbis heyet ile kurulmuş olup Kuruluşundan 1993 yılına kadar 'Kurtuluş Mh. Hüseyin Tümer Cd. No:30' adresinin 2.katını kiralamak suretiyle üyelerimize hizmet vermiş olup 1993 yılından itibaren de inşaatına 'Aralık 1989' tarihinde başlanan 'Altay Mah. 10. Sk. No: 7' adresinde bulunan 'Gönen Belediyesi‘ nden 49 yıllık kullanma hakkı alarak yapmış olduğumuz hizmet binamızda üyelerimize hizmet vermekteyiz.

Oda binamız 200m² arsa üzerine 3 katta toplam 600m² dir. Oda Binamızın zemin katında 1 adet işyeri mevcut olup odamıza gelir getirmesi için kiraya verilmektedir. Binamızın zemin katında personel hizmet ünitemiz ve 1.katında İdari birim ve meclis toplantı salon ile arşiv mevcuttur. Ayrıca yine oda binamızın 2.katında da 200m² lik görüntü ve ses sistemi ile donatılmış ayrıca internet ağıda mevcut olan konferans ve toplantı salonumuz vardır.

Odamız başta yöneticilerimiz olmak üzere 5 adet personelle zaman ve mesai mefhumu gözetmeksizin siz üyelerimize her türlü hizmet ve gerekli belgeleri sağlamanın mutluluğunu yaşamaktadır.


Vizyonumuz

Yasalar ile düzenlenen görevler çerçevesinde, üyelerimizin memnuniyetini sağlayıcı hizmetlerde bulunan, temsil ettiğimiz özel sektörün rekabet gücünü artırıcı faaliyetler yapan, ilçemizin ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesine katkı sağlayan lider bir meslek kuruluşu olmaktır.

Misyonumuz

 • Başta üyelerimiz olmak üzere temsil ettiğimiz özel sektöre kaliteli, etkin ve hızlı hizmet sunmak,
 • Üyelerimize daha iyi hizmet sunmak için personelimizi eğitmek,
 • Üyelerimizi yasal gelişmeler ve değişiklikler hakkında bilgilendirici toplantı ve seminerler düzenlemek,
 • İlçemizin ve Organize Sanayi Bölgemizin Güney Marmara Bölgesi’nin yatırım merkezi haline getirmek amacıyla ulusal ve uluslar arası tanıtımını yapmak,
 • İlçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini, termal turizm kaynaklarımızı tüm dünyaya daha iyi tanıtmak,
 • Üyelerimize rekabet gücü sağlayan kaynakların artırılması konusunda rehberlik etmek ve iş dünyası hakkında danışman bir kurum haline getirmek.

Kalite Politikamız

  5174 Sayılı TOBB Kanunu ve diğer yasal yükümlülükler çerçevesinde, kamu menfaatini de ön planda tutarak Kalite Yönetim Sistemine uygun hizmet sağlamak ve bunun için personelimizin eğitimlerine önem vererek, onların motivasyonunu sağlayarak üyelerimize en iyi ve kusursuz hizmeti vermeyi taahhüt ederiz.